MÜDAFAA HAREKETİ TARİHÇE

Müdafaa Hareketi her vakitte şartta siyasi partilerden bağımsız olarak var olacaktır. Türk’ün, Türk vatanının ve Türk kültürünün kayıtsız şartsız her daim müdafaasını yapmak için kurulmuş olup. Şartlar ne getirirse getirsin vatanın bütünlüğünü ve Türk Milletinin varlığını savunan bu vatanın evlatlarının haklarını savunmak için faaliyet yürütmek adına 2023 yılında kurulmuştur. 26 Ağustos 2023 tarihinde “TÜRK GENÇLİK KURULTAYI” Ankara’da düzenlenen kurultay sonrasında faaliyetlerine hız vermiştir. Siyasiler tarafından çözülmek istenmeyen toplumsal sorunların çözümü için kendine bir görev bilen bir avuç Türk gencinin Müdafaa Hareketidir.

BİRLEŞİYOR ve HAREKETE GEÇİYORUZ!

Atatürk sadece “bağımsızlığı tümüyle tehlikeye düşmüş Türk Ulusunu ve yurdunu emperyalist güçlerin işgalinden kurtaran bir büyük asker “değildir. Siyaset, parti, ve hiçbir koşulun zorluğuna aldırış etmeden 7 düvele meydan okumuş bir liderdir.

O, bunun çok daha ötesinde, örneğin siyasal, kültürel ve ekonomik alanlar başta olmak üzere, her alanda bağımsızlığımızı yok edici ya da kısıtlayıcı olumsuz bağları koparan; TÜRK VATANINI TÜRK MİLLETİNE TESLİM ve EMANET EDEN ULU ÖNDERDİR.

Bu durum karşısında Atatürk devrim ve ilkelerinin, toplumsal sorunlarımızın çözümlenmesinde ışık tutucu niteliğe ve yaratıcı güce sahip olduğuna inananlar, “Müdafaa Hareketii”ni kurarak, O’nun devrim ve ilkelerini yol tutup birleşmiş ve harekete geçmiştir.

Kurucular Kurulu – 26 Ağustos 2023