Türk Gençlik Kurultayı
26 Ağustos 2023

Etkinlik Adresi

Nazım Hikmet Kültür Merkezi
Yenimahalle/ANKARA

Türk Gençlik Kurultayı Ele Alınacak Konular

Türk Gençlik Kurultayı Amaç Bildirisi

** Fotoğrafı Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız **

Damla damla büyüyecek, dört koldan birleşecek vatanını seven her bir Türk Genci….

Türk milletinin geleceğine yön verecek önemli bir kurultay için  vatanın dört bir yanından Türk Gençleri bir araya geliyor. Müdafaa Hareketi uyanmaya davet ediyor vatanını seven her bir Türk Neferini

Türk milleti, tarihin derinliklerinden günümüze kadar, büyük bir medeniyetin mirasçısı olarak varlığını sürdürmüş, kahramanlık destanlarıyla dolu eşsiz bir millettir. Bu güçlü mirasa sahip çıkmak, Türk gençliğinin omuzlarında yükselecek ve büyüyerek herkesi kapsayacak bir sorumluluk destanıdır. 26 Ağustosta Büyük Türk Gençlik Kurultayı’nda toplanacak olan her bir vatan evladı; feraseti, öngörüsü, ülküsü, vatan aşkı sayesinde Türkiye’nin çözülmek istenmeyen kronik sorunları için masaya oturma zamanının geldiğini düşünen yegane bireylerdir.

Bu kurultay, milli birliğimizin ve vatan sevgimizin en güçlü ifadesidir. Geçmişinden aldığı güçle Türk Evladı, aziz Türk milleti, binlerce neferi olacak bu kut’lu mücadelinin mihenk taşı olma zamanın geldi.

Ülkemizi iç ve dış düşmanlara karşı koruyacak, milli birliğimizi güçlendirecek ve Türk milletinin yükselişine katkıda bulunacak politikaların temelini oluşturacak olan bu kurultayda gençler olarak, üzerimize düşen görev, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak, vatanımızın ve milletimizin bekası için mücadele etmektir.

Türk Gençlik Kurultayı’nın ana hedefi, geleceğimizin teminatı olan siz değerli gençlerimizi daha da güçlendirmek, eğitim ve kültürel alanda gelişmenize olanak sağlamaktır. Bilgi ve birikiminizle donanarak, Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olan sizlersiniz.

Bu kutlu yürüyüşte, milli kimliğimize sahip çıkacak, vatanımızın bölünmez bütünlüğünden asla taviz vermeyeceğiz. Türk gençliği, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne olan inancını koruyacak, düşünce ve ifade özgürlüğüne her zaman saygı gösterecektir.

Umut dolu yarınların kapısını aralayan, milli değerlerimizle donanmış, aydınlık bir geleceğin simgesidir bu kurultay. Bugün burada attığımız her adım, Türk milletinin onurlu yürüyüşüne katkıda bulunacak ve Türk Evladına hak ettiği değeri vermeyenleri tarihin derin zindanlarına mahkum edecektir.

Ey dağlarda gemi gezdiren, Taşlara destanlar kazdıran, Tarihi baştan yazdıran Türk artık senin zamanın geldi, ARTIK UYANMA ZAMANIN GELDİ!

**Türk Gençlik Kurultayı’na katılmak isteyen değerli katılımcıların katılım formunu doldurmaları ve başvuru yapmaları önemle rica olunur. Formu doldurmak için tıklayınız.

Güncel duyurular ve çalıştaylar için sosyal medya hesaplarımızı takip edip e-bültene abone olabilirsiniz.